Обираємо цифрове фортепіано

Цифрове фортепіано у Львові все частіше купують замість класичного. Цей музичний інструмент має низку переваг, головною з яких є можливість обрати портативну модель, яку легко перевозити і для неї досить просто знайти місце навіть у тісній однокімнатній квартирі. А ще важливо, що можливо підключити до інструменту навушники, щоб репетиції не заважали іншим членам родини та сусідам.

Нарешті, цифрове фортепіано дає можливість запису музики. Це важливо й для того, щоб прослухати своє виконання й визначитися з вадами. Як варіант - звукозапис дає можливість створювати аранжування композицій.

Не слід плутати цифрове піаніно та синтезатор - цей інструмент має чимало спільного як з синтезатором, так і з класичним піаніно.

Від синтезатора виробники взяли цифрові технології. Звук, який видає інструмент, навіть з молоточками, все-таки лунає в записі. До речі, завдяки цьому якщо гарне цифрове фортепіано купити, ви отримаєте звук, що не поступається інструментам від найвідоміших майстрів.

Від класичного фортепіано виробники взяли можливість впливати на звук педалями. Навіть до компактних портативних моделей підключаються педалі. А молоточковий механізм дозволяє регулювати силу й інтенсивність звуку.


Цифрове фортепіано: критерії вибору

Цифрові фортепіано випускають у трьох варіантах - компактні портативні моделі, корпус модерн та імітація класичного інструменту. Саме цей момент не потребує детального пояснення при виборі - все вирішує наявність вільної площі у помешканні та наявність чи відсутність необхідності переміщення інструменту. Стійка для цифрового фортепіано складається, тож при бажанні можна підібрати дуже компактну модель.

Варто звернути особливу увагу на корпус типу модерн - він досить компактний, щоб інструмент знайшов місце у будь-якому приміщенні. При цьому такий корпус змушує музиканта займати ту ж позу, що й за класичним фортепіано.

Мета придбання інструменту теж має вагоме значення. Є моделі, які частіше купують для навчання, є професійні, які значно дорожчі. Оскільки на фортепіано ціна у Львові у будь-якому випадку недешева, слід дуже старанно добирати модель, щоб не викидати гроші на вітер.

Цифрове фортепіано для навчання має бути досить якісним, щоб зусилля учня дозволяли видобувати красивий, чистий та потужний звук, проте зазвичай батьки неготові вкладати захмарні суми коштів на купівлю інструменту. Причина зрозуміла - якщо дитині не сподобається займатися музикою, бажано, щоб батьки не кусали лікті через викинуті кошти, адже продати інструмент, що був у використанні, доведеться дешевше, ніж його купували. Та хочемо застерегти від надмірної економії - якщо якість звуку буде поганенькою, дитина з гарним музичним слухом швидко втратить інтерес до цифрового піаніно. Обирайте модель від відомих виробників, які цінують свою репутацію й не погодяться проміняти її, випускаючи низькоякісні бюджетні моделі.


Найвідоміші бренди

Найчастіше рекомендують синтезатор Сasio, Privia, Yamaha. Вартість інструментів цих виробників солідна, проте прослужить цифрове фортепіано дуже довго.

До речі, памʼятайте, що кожен бренд випускає не тільки інструмент, але й аксесуари - такі, як стійка для фортепіано. Цей елемент слід добирати так само ретельно, щоб вам було приємно та максимально зручно грати на цифровому фортепіано.