Інструменти для естрадних виступів

Сучасна українська музика — це неймовірний фʼюжн, у якому гармонійно поєднуються сучасні та старовинні інструменти. Та є універсальні рішення, наприклад, якщо гітару класичну купити, це дозволить забезпечити мінімальний музичний супровід для авторів-початківців. Тому ми розкажемо про найбільш стандартну комплектацію для людей, які прагнуть завоювати прихильність широкого кола слухачів.

Гітара класична: ціна, різновиди, альтернативи

Гітара стала найбільш розповсюдженим інструментом, який використовували і продовжують використовувати барди. Не завжди для того, щоб здобути світову популярність, співаку потрібно знайти гарну групу! Як показує досвід Володимира Висоцького, харизма, пісні з глибоким змістом та гітара — це той мінімум, який потрібно для здобуття прихильності мільйонів фанатів.

Переваги виконання під гітару:

 • Фінансова доступність концертної діяльності. Артист може, наприклад, шестиструнну гітару купити за розумною ціною;
 • Можливість виступати з гітарою в різних умовах — як на великій сцені, так і на квартирнику, а також гастролювати з інструментом без проблем, що важливо для початківців, які ще не заробляють концертною діяльністю на фірмовий бус;
 • Фанати, яким сподобаються пісні, з легкістю підберуть мотив, якщо в оригіналі артист виступає з гітарою. Це сприяє зростанню популярності.

Артисти обирають для бардівських виступів як класичні, так і акустичні гітари, є й прихильники електричних музичних інструментів. А якщо хочеться вразити слухачів оригінальністю, доступні незвичайні моделі, наприклад, укулеле.

Цікаво, що в різні часи і в різних народів були свої ідеальні інструменти для бардів:

 • Мандоліна;
 • Кобза;
 • Бандура;
 • Арфа;
 • Банджо тощо.

Деякі з цих інструментів повертають свою популярність. Та значна кількість виконавців все ж віддають перевагу гітарі, а оригінальні інструменти використовують в ансамблях.

Без чого важко уявити сучасний вокально–інструментальний ансамбль?

Якщо ви вже переросли бардівські виступи, для естрадної карʼєри вам буде мало гітару шестиструнну купити. Доведеться організовувати гурт, а значить, потрібно кілька музикантів, які опанували такі інструменти:

 • Електрогітара (як варіант — класична або акустична);
 • Бас-гітара;
 • Ударна установка;
 • Синтезатор.

На останньому інструменті варто зупинитися більш детально. На сьогодні синтезатор купити у Львові чи іншому місті не проблема. Це повʼязано з високим попитом на цей цифровий інструмент. З його допомогою можна відтворювати звук різних інструментів, включаючи скрипку, духові, дзвіночки, цимбали тощо. Якість відтворення звуку та багатофункціональність залежить від показника поліфонії, проте практично кожна модель дозволяє створювати фонограми в умовах звичайної квартири.

Синтезатори для вокально-інструментальних ансамблів зазвичай часто транспортують, тож цінуються легкі портативні моделі, які мають високі показники звуку і широкий діапазон інструментів.

Незвичайні інструменти: як епатувати публіку?

Наскільки б не була якісною музика, в умовах сучасного шоу–бізнесу нерідко славу здобуває той, хто постійно епатує публіку. Це можуть бути неймовірні плітки, шедевральні костюми чи навпаки — оголення на сцені. А деякі артисти вважають, що мало купити синтезатор в Івано–Франківську — треба винаходити власні унікальні інструменти.

Наприклад, за часів Радянського Союзу неймовірну славу здобув гурт "Пікнік". Один з його лідерів розробляв оригінальні інструменти спеціально для виступів на сцені. Так, артисти в якості акомпанементу використовували, наприклад, циркулярну пилку. Крім того, яскраве враження на публіку справляли живі інструменти — спеціальне обладнання перетворювало молодих дівчат на арфу чи віолончель. Надовго залишилися в памʼяті так звані "новоєгипетський інструмент", "світловий гіперболоїд". Всі ці інструменти вражали не лише оригінальним звучанням, але й оформленням.

Якщо ці історії надихають — не відмовляйтеся купити синтезатор в Тернополі чи іншому місті,або ж гітару, щоб створити власні шедеври. Можливо, завдяки музиці і ви увійдете якщо не в історію, то хоча б у коло осіб, чиї композиції в інтернеті перепощують щасливі фани!


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Разработано студией RM-STUDIO. 2017-2020